Bilgilendirme

RTV2 kalıp silikonu ile ilgili bilgilendirici videolarımızı izlemek için tıklayın…

Bilgi Talep Formu Diğer Kampanyalar Online Katalog

Elektronik Potting RTV2: Nem, Sıcaklık ve Darbelere Karşı Koruma

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, elektronik cihazların ve komponentlerin korunması hayati bir öneme sahip. Elektrikli ve elektronik sistemlerin etkin ve güvenli çalışmasını sağlamak adına, Elektronik Potting RTV2’nin yalıtım özellikleri öne çıkıyor.

Elektronik Potting Nedir?

Elektronik Potting; silikon kaplama uygulaması ile elektronik komponentlerin nem, toz ve darbelere karşı korunarak elektronik cihazların ömrünün uzatılmasını sağlamaktadır.

RTV2’nin Özellikleri Nelerdir?

RTV2, oda sıcaklığında vulkanize olan (kürleşen) çift bileşenli bir silikon türüdür. Elektronik potting için kullanılan RTV2’nin bazı özellikleri şunlardır:

1.Yüksek Sıcaklık Direnci: RTV2, geniş bir sıcaklık aralığında stabil kalabilir. Bu, yüksek sıcaklık koşullarında bile yapısını koruyarak elektronik komponentlerin korunmasını sağlar.

2.Elektrik Yalıtkanlığı: Elektronik cihazlarda yalıtkanlık, paraziti önlemek, enerji verimliliğini artırmak ve güvenliği sağlamak için kritik öneme sahiptir.

3.Kimyasal Direnç: Asitlere, bazlara ve birçok solvente karşı dirençlidir. Elektronik Potting silikonların sahip olduğu bu özellik zorlu endüstriyel ortamlarda bile kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.

4.Mekanik Dayanıklılık: Yüksek basınç ve ani fiziksel darbelere karşı yüksek mukavemeti ile elektronik cihazların korunmasını sağlar.

Elektronik ve Elektrikte RTV2’nin Kullanımı:

Birçok endüstride, özellikle otomotiv, havacılık ve tıbbi cihazlar gibi yüksek performanslı uygulamalarda ile birlikte aynı zamanda dış ortam aydınlatma ekipmanları alanında RTV2’nin avantajlarından faydalanılmaktadır. Craft Silikon olarak, bu materyali optimum şekilde kullanarak müşterilere mükemmel sonuçlar sunma konusunda uzmanlaştık.

Craft Silikon’un Sunduğu Değer:

Craft Silikon olarak, elektronik potting konusunda sektördeki yenilikleri yakından takip ediyor ve farklı ihtiyaçlara ilişkin müşterilere en son teknolojileri sunuyoruz.

Teknolojik gelişmeler, elektronik cihazların daha gelişmiş hale gelmesini sağlarken, bu cihazların korunma ihtiyaçları da artmaktadır. Elektronik Potting RTV2, cihazların ömrünü uzatarak ve performansını en üst düzeyde tutarak bu ihtiyaca cevap veriyor. Craft Silikon olarak, bu teknolojiyle müşterilerimize güvence ve kalite sunmaktayız. Elektronik potting’in geleceği, RTV2'nin sunduğu üstün özelliklerle daha da parlak görünüyor.


Son Yazılar

servo-motor-ve-suruculeri-1611834145.jpg

RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Adımları

"RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Alanları" konusu ile ilgili merak edilenleri yazımızda okuyabilirsiniz. RTV2 kalıp silikonu ve uygulanan

Devamını Oku
dokum-yapilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1676038610.jpeg

Döküm Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silikon döküm yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda derledik. Silikon döküm nasıl yapılır bu yazımız

Devamını Oku
rtv2-silikon-kaucuk-nedir-1676039915.jpeg

RTV2 Silikon Kauçuk Nedir?

RTV2 kalıp silikonu, oda sıcaklığında kürleşen çift komponentli bir silikon türüdür. Kaliteli RTV2 silikonu ve RTV2 işlevinin de

Devamını Oku
poliuretan-ve-poliuretan-sistemleri-nelerdir-1639644510.jpg

Poliüretan ve Poliüretan Sistemleri Nelerdir?

Poliüretan nedir ve poliüretan sistemleri nasıl bir avantaj sağlar sizin için derledik.Poliüretan için detaylı bilgiler için tıkla

Devamını Oku

Bizimle İletişime Geçin

×
Avatar

+90 542 570 84 04

Sinan Can HORASAN


Avatar
Avatar

+90 536 771 50 33

Buket HALİS


Avatar
Avatar

Form