Bilgilendirme

RTV2 kalıp silikonu ile ilgili bilgilendirici videolarımızı izlemek için tıklayın…

Bilgi Talep FormuOnline Katalog

RTV2 ile Üretim Maliyetlerinizi Düşürün!

Tüm dünyada sanayi üretiminde; tedarik sorunu, enerji fiyatlarındaki yükseliş, kur dalgalanmaları gibi sebeplerle maliyetler günden güne artmaya devam ediyor. Hal böyleyken üretime giren hammaddelerin kalitesi ve dayanıklılığı daha kritik bir hal alıyor.

Bulunan en kararlı polimer olan silikonlar, üstün güvenilirlik ve uzun kullanım süresi ile alternatiflerinden ayrışıyor. Oda sıcaklığında kürleşen silikonlar, aynı zamanda fırında sertleşen polimerlerin ihtiyaç duyduğu ısıtma maliyetlerini de ortadan kaldırıyor. Kürleşme oranları, üretim hattı kullanımında esneklik sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor.

RTV2 ürünleri, elastomerlerin -80°C ila +250°C arasında esnek kalması ve hatta bazılarının 300°C'lik sıcaklıklara kısa süreli maruz kalmanın üstesinden gelebilmesiyle, onları geniş bir sıcaklık aralığında dikkate değer ölçüde kararlı kılan yüksek performans özelliğine sahiptir.

Poliüretan gibi aynı işlevselliğe sahip diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, RTV2’nin ısıl direnci büyük bir avantaj sağlar. Özellikle elektronik sistemlerin korunmasında önemli bir kriter olan yangın dayanıklılığı, silikon formülasyonları söz konusu olduğunda olağanüstüdür. Son olarak, epoksi reçineler gibi diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, silikonlar, elektronik bileşenler üzerinde stres yaratmayan üstün seviyede esneklik avantajı sunar.

Birçok RTV2 formülasyonu, organik ve inorganik malzemeler için kürlenmiş kauçukların sahip olduğundan daha fazla verimli bir kalıptan ayrılma performansı sağlar. Kalıplama, baskı ve prototipleme uygulamaları için ideal malzemelerdir. Doğru yöntemler ve doğru ölçüde katkı malzemeleri kullanılarak tekrar tekrar kullanılabilir ve böylece üretim ekonomisine katkı sağlar.

Üretimde daha yüksek verimlilik sağlamak üzere en iyi performans gösteren Craft RTV2 silikon ürünleri için bizimle iletişime geçebilir, uygulama detayları için uzman teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.


Son Yazılar

servo-motor-ve-suruculeri-1611834145.jpg

RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Alanları

"RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Alanları" konusu ile ilgili merak edilenleri ilgili yazımızda okuyabilirsiniz.RTV2 kalıp silikonu ve uygu

Devamını Oku
dokum-yapilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1611834264.jpg

Döküm Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silikon döküm yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda derledik. Silikon döküm nasıl yapılır bu yazımız

Devamını Oku
rtv2-silikon-kaucuk-nedir-1611924255.png

RTV2 Silikon Kauçuk Nedir?

RTV2 kalıp silikonu, oda sıcaklığında kürleşen çift komponentli bir silikon türüdür. Kaliteli RTV2 silikonu ve RTV2 işlevinin de

Devamını Oku
poliuretan-ve-poliuretan-sistemleri-nelerdir-1639644510.jpg

Poliüretan ve Poliüretan Sistemleri Nelerdir?

Poliüretan nedir ve poliüretan sistemleri nasıl bir avantaj sağlar sizin için derledik.Poliüretan için detaylı bilgiler için tıkla

Devamını Oku

Bizimle İletişime Geçin