Bilgilendirme

RTV2 kalıp silikonu ile ilgili bilgilendirici videolarımızı izlemek için tıklayın…

Bilgi Talep Formu Diğer Kampanyalar Online Katalog

Kalıp Yapımı ve Prototipleme: Doğru Kalıp Bileşeni Nasıl Bulunur?

RTV2 silikonları, hediyelik eşyalardan mobilyaya, beton duvar kaplamalarından gıdaya; kalıp yapımı ve prototipleme ihtiyacı duyulan hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Tabii doğru bir kalıp silikonuna sahip olmanız şartıyla. Projenize uygun ürünü bulmanıza yardımcı olacak birkaç soruyu sizin için derledik.

  1. Üreteceğiniz ürün boyutlarının aslına ne kadar uygun olmasını bekliyorsunuz?

Addition tipi (platin bazlı kürleştirici) RTV2 silikonları kürleşme sırasında küçülmez ve bu onlara yaklaşık %100 boyutsal doğruluk sağlar. Ayrıca ısı takviyesi ile dakikalar içinde kürleşirler ve kalıptan çıkar çıkmaz kullanılabilirler.

  1. Uygun maliyetle mükemmel şekilde çoğaltılmış ayrıntılar mı arıyorsunuz?

Condensation tipi (kalay bazlı kürleştirici) RTV2 silikonlar genellikle daha uygun fiyatlıdır. Kürleşme sırasında %0,4e yakın oranda küçülseler de bu durum ayrıntıların doğruluğunu etkilemez ve tüm detayları kalıplamanıza olanak sağlar.

  1. Kalıplama için hangi malzemeyi kullanmalısınız?

Silikon kauçuktan yapılan kalıplar birçok farklı döküm malzemesi ile uyumludur. Alçı, seramik, balmumu veya betondan yapılmış dökümlerde yüksek döküm sayıları alınabilir. Ancak poliüretan ve polyester döküm reçineleri zamanla kalıpta yıpranmaya sebep olabilir. Bu nedenle çok sayıda döküm yapmayı planlıyorsanız uygun ürünleri seçmeli ve kalıplarınızın bakımını yapmayı ihmal etmemelisiniz.

  1. Kalıbın Ne Kadar Hızlı Hazır Olması Gerekiyor?

Craft olarak size en uygun katalizörü sunarak üretiminizden uygun kürleşme süresini yakalamanızı sağlıyoruz. Kürleşme süresi, modeli kalıptan çıkarmadan önce geçmesi gereken zamanı ifade eder. Kürleşme için 6-10 saat ideal süredir. İhtiyaca göre katalizör kullanım oranını değiştirerek bu süreyi hızlandırmak veya yavaşlatmak mümkündür.

  1. Silikon Kalıp Ne Kadar Sert veya Yumuşak Olmalı?

Kürlenmiş silikon kauçuğun sertliği “Shore A” birimi üzerinden verilir. Craft ürün yelpazesi, 5 – 80 shore aralığını kapsayan yumuşak, orta sert ve sert silikonlardan oluşur. Shore değeri düştükçe daha yumuşak bir kalıbınız olur. Küçük ve detayı yoğun ürünlerde daha yumuşak, büyük ve daha az detaylı ürünlerde daha sert silikon kullanmanız uygun olur. Silikonun yumuşak ya da sert olması kullanım süresini ya da sağlamlığını etkilemez. Modelinize uygun silikonun sertliği için uzman kadromuzdan her zaman destek alabilirsiniz.


Son Yazılar

servo-motor-ve-suruculeri-1611834145.jpg

RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Adımları

"RTV2 Kalıp Silikonu Uygulama Alanları" konusu ile ilgili merak edilenleri yazımızda okuyabilirsiniz. RTV2 kalıp silikonu ve uygulanan

Devamını Oku
dokum-yapilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-1676038610.jpeg

Döküm Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silikon döküm yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda derledik. Silikon döküm nasıl yapılır bu yazımız

Devamını Oku
rtv2-silikon-kaucuk-nedir-1676039915.jpeg

RTV2 Silikon Kauçuk Nedir?

RTV2 kalıp silikonu, oda sıcaklığında kürleşen çift komponentli bir silikon türüdür. Kaliteli RTV2 silikonu ve RTV2 işlevinin de

Devamını Oku
poliuretan-ve-poliuretan-sistemleri-nelerdir-1639644510.jpg

Poliüretan ve Poliüretan Sistemleri Nelerdir?

Poliüretan nedir ve poliüretan sistemleri nasıl bir avantaj sağlar sizin için derledik.Poliüretan için detaylı bilgiler için tıkla

Devamını Oku

Bizimle İletişime Geçin

×
Avatar

+90 542 570 84 04

Sinan Can HORASAN


Avatar
Avatar

+90 536 771 50 33

Buket HALİS


Avatar
Avatar

Form